Mesafeli Satış Sözleşmesi-Kullanım Koşulları

1. TANIMLAR
 

SATICI:

Unvanı: NEXXTPAGES YAZILIM ve DANIŞMANLIK A.Ş.
Adresi:  Seba Office Boulevard C Blok 35-36 Ayazağa Mah. M.Sinan Sok. No:21 Sarıyer / İstanbul-Türkiye
Telefon: +90 212 286 0030
Fax:        +90 212 286 5252
Müşteri Hizmetleri: iletisim@ailem-guvende.com
Web: www.ailem-guvende.com
Mersis No: 0010011011

ALICI:
Adı/Soyadı/Unvanı: (Ailem Güvende uygulamasına kayıt esnasında beyan edilmiş olan Ad/Soyad/Ünvan, ALICI adı/Soyadı/Ünvanı olarak kabul edilecektir.)
Telefon: (Ailem Güvende uygulamasına kayıt esnasında beyan edilmiş olan telefon numarası, ALICI telefon numarası olarak kabul edilecektir.)

2. KONU

İşbu “Kullanım Koşulları ve Mesafeli Satış Sözleşmesi”nin (Bundan sonra “Sözleşme” olarak anılacaktır.) konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen (web uygulaması, içerik, ürün ve hizmetler ile birlikte bundan sonra “Uygulama” olarak anılacaktır.) Uygulama’nın kullanımı için gerekli şartları ve koşulları, satışı ve teslimi ile ilgili olarak ilgili mevzuat hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. İşbu Sözleşme’de yer alan Uygulama’ya ilişkin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler Uygulama bilgilerine ilişkin değişikliklerin yapılması ve yayınlanmasına kadar geçerli olup, bu günden sonra SATICI tarafından işbu Sözleşme’de verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur. İşbu Sözleşme anında ifa edilen hizmetleri kapsamaktadır. ALICI, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen Uygulama’yı kullanarak işbu Sözleşme’nin şart ve koşullarını kabul ettiğini, işbu Sözleşme’yi okuyup, anlayıp, bilgi sahibi olduğunu, kayıtsız, şartsız beyan ve taahhüt eder. Bu koşullar ile bağlanmayı kabul etmediğiniz takdirde, lütfen uygulamaya erişim sağlamayın ya da kullanmayın. 

3. ÜRÜN/HİZMET

3.1. Sözleşme konusu ürün veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı ve temel nitelikleri aşağıda belirtildiği gibidir. Ürün ile ilgili detaylı bilgiye www.ailem-guvende.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ürün Özellikleri:Aylık Abonelik, Her şey Dahil Toplam (KDV, Banka Vade Farkı dâhil toplam): 19.90 TL / AY

Ödeme Şekli: Banka Kartı veya Kredi Kartı veya Mobil Ödeme

Fatura Adresi: (Ailem Güvende uygulamasına kayıt esnasında beyan edilmiş olan fatura adresi, ALICI fatura adresi olarak kabul edilecektir.)

3.2. Ödeme ve Teslimat

3.2.1. Satın alınan ürünün/hizmetin fiziksel bir teslimatı yoktur. Bu nedenle kargo bedeli yansıtılmayacaktır.

3.2.2.ALICI'NIN, SATIN ALDIĞI ÜRÜN/HİZMET(LER) İLE İLGİLİ ÜRÜN/HİZMET KULLANIM KOŞULLARI VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİ ONAYLADIKTAN SONRA EK OLARAK SATIŞ ONAYINI DA YAPMASINI MÜTEAKİP, ALICI ADINA ÜRÜN/HİZMET SATIŞI TAMAMLANMASI İLE SATIN ALINAN ÜRÜN/HİZMET, ALICI'NIN CEP TELEFONUNA/TABLETİNE VB. CİHAZINA AKTİVE EDİLECEK VE BU ANDA ÜRÜN/HİZMET ALICI'YA TESLİM EDİLMİŞ OLACAKTIR. BU HALDE ÜCRETLER OTOMATİK OLARAK FATURAYA YANSIYACAKTIR VE İPTAL EDİLMEDİĞİ SÜRECE HER AY KENDİLİĞİNDEN YENİLENECEKTİR. (UYGULAMA’NIN APPLE VEYA GOOGLE PLAY STORE’LAR ÜZERİNDEN ALIMININ GERÇEKLEŞTİRİLMESİ VE İLGİLİ UYGULAMA MAĞAZASINA AİT ÖDEME SEÇENEĞİ İLE SATIN ALINAN ABONELİKLER HARİÇTİR.

3.2.3. Ödeme şekli Kredi Kartı ile Peşin İşlem (tek çekim) veya Banka Kartı ile Peşin İşlem (tek çekim) veya Mobil Ödeme ile Peşin İşlem (tek çekim) veya şeklindedir.

3.2.4. ALICI, üyeliğini dilediği zaman iptal edebilecektir;

• Aylık üyeliklerde ücret iadesi yapılmamakta olup, ALICI’nın iptal talebi üzerine bedeli ödenen ilgi ayın sonunda ALICI’nın üyeliği sona erecektir.

• Uygulama’nın alımı Apple veya Google Play Store’lar üzerinden gerçekleştirildiyse, iptal işlemi store’lar üzerinden yapılmalıdır. Bu üyeliklerin iptalleri, SATICI üzerinden yapılamamaktadır.

3.2.5.SATICI; fiyatlar, tahsilat yöntemleri ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

3.2.6. CAYMA HAKKI: Sözleşme konusu ürün ve hizmetler, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler kapsamındadır. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği madde 15 gereğince “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler cayma hakkının istisnalarını oluşturduğundan, işbu sözleşme Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde düzenlenen, ALICI'nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin kullanabileceği cayma hakkı kapsamında yer almamaktadır.

4. GENEL HÜKÜMLER

4.1. Arka Plan:Uygulama'nın ebeveynlere yardımcı olması ve onlara, çocuklarının mobil ortamda ve gerçek yaşamdaki faaliyetleri ile ilgili olarak kolaylık sağlaması amaçlanmaktadır.

4.2. Koşullar'ı Kabul Etme Kabiliyeti: Uygulama, yalnızca 13 (onüç) yaş ve üzerindeki bireyler için amaçlanmıştır. 13 (onüç) yaşın altındaysanız, Uygulama'yı ziyaret etmeden ya da kullanmadan önce bu Koşullar'ı lütfen ebeveyn ya da vasiniz ile ziyaret edin ve sizin ve ebeveyniniz ya da vasinizin bu Koşullar’ı anladığından ve kabul ettiğinden emin olun.

4.3. Uygulamaya Erişim:Bu Koşullar yürürlükte kaldığı sürece, bu Koşullar ve ilgili yasalara uymanız koşuluyla size Uygulama'yı ziyaret etmek ve kullanmak için izin verilmektedir.

4.4. Ailem Güvende Uygulaması:

4.4.1. Genel: Ailem Güvende uygulaması, iki mobil uygulamaya sahiptir; bildirim alacak cihaz üzerinde olan ebeveyn uygulaması ve izlenen cihaza kurulacak çocuk uygulaması.

4.4.2. Uygulamanın Kullanımı: Ailem Güvende uygulaması, çocuğunuzun telefon faaliyetlerini izleyen, dijital ve gerçek yaşam davranışlarını analiz eden ve ebeveyn uygulaması, e-posta, metin ya da diğer araçlar ile bildirimler ve raporlar gönderen bir servistir. Sistemimiz bir öğrenim sistemidir ve her bir çocuğun öğrenimleri ile ilgili olarak bildirimler ve raporlar sağlar.

Ailem Güvende uygulaması ile bir hesap oluşturarak, açık bir şekilde kendi adını ve hiçbir sınırlama olmaksızın doğum tarihi ve cinsiyeti de dahil olmak üzere bize sağladığınız diğer bilgileri kullanarak çocuğunuzun faaliyetlerini izlememize onay vermiş olursunuz. Çocuk uygulamasında, örneğin Facebook ve Instagram gibi diğer servisler hakkında bilgi toplamamıza izin verebilirsiniz. Ailem Güvende uygulaması bu kişisel veriyi toplayacak, size çocuğunuzun faaliyetleri ile ilgili bildirimler ve raporlar göndermek için kullanacak ve verileri analiz ettikten hemen sonra silecektir.Çocuğunuzu Ailem Güvende uygulamasına kaydınız ve çocuğunuzun mobil kullanımının bizim aracılığımız ile izlendiği konusunda bilgilendirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bir çocuk hakkında kişisel bilgileri vererek, bu çocuğun yasal vasisi olduğunuzu ve bu bilgileri bize vermeniz için yasal bir engel olmadığını beyan ve garanti etmektesiniz.

4.4.3. AİLEM GÜVENDE UYGULAMASI, SİSTEMİMİZ TARAFINDAN TESPİT EDİLEN YA DA SİZE SUNULAN BİLDİRİMLERİN İÇİNDE BULUNAN BİLGİ TÜRÜ YA DA UYGULAMALARIN BELİRLİ BİR BİLGİYİ TESPİT ETME KABİLİYETİ İLE İLGİLİ YA DA TESPİT ETTİĞİ BİLGİNİN GERÇEK VE DOĞRU BİR BİLGİ OLDUĞUNA İLİŞKİN HİÇBİR TAAHHÜTTE BULUNMAMAKTADIR.

ÇOCUĞUNUZUN ÇEVRİMİÇİ FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ OLAN YA DA SİZE UYGULAMALARIN KULLANIMI İLE BAŞKA ŞEKİLDE SAĞLANMIŞ OLAN BİR BİLDİRİM İÇİNDEKİ BİLGİLERDEN HERHANGİ BİR KAYGINIZIN OLMASI, HERHANGİ BİR BİREYİN ZARAR GÖRMESİ İHTİMALİ VE BENZERİ DURUMLARDA; GEREKLİ MÜDAHALELERİN VE MÜRAACATLARIN YAPILMASINDAN, KONUNUN İLGİLİ MERCİLERE YA DA YETKİLİ MAKAMLARA BİLDİRİLMESİNDEN YALNIZCA ALICI SORUMLUDUR.

UYGULAMANIN KULLANIMI İLE VASİSİ OLDUĞUNUZ ÇOCUKLARIN SAĞLIK VE REFAHININ KORUNMASINA YÖNELİK YASAL VE AHLAKİ SORUMLULUKLARINIZIN YERİNİ ALMASI YA DA BUNLARI İKAME ETMESİ AMAÇLANMAMAKTADIR. AİLEM GÜVENDE UYGULAMASI, UYGULAMALAR ARACILIĞIYLA SİZE SAĞLANAN BİLGİLERE DAYALI OLARAK SİZİN ALDIĞINIZ KARARLARDAN YA DA BU BİLGİLERİ ESAS ALMANIZDAN DA SORUMLU DEĞİLDİR.

4.4.4. İzinler ve Sorumluluk: ALICI, Uygulama’ya giriş yaparken beyan ettiği tüm bilgilerin kendisine ve/veya ebeveyni ya da vasisi olduğu çocuğuna/çocuklarına ait olduğunu, bu bilgilerin doğru ve güncel olduğunu aksi halde bundan doğacak hukuki ve cezai yaptırımlardan münhasıran sorumlu olacağını, SATICI’nın kendisine gelen her türlü talep, dava ve şikâyetiALICI’ya rücu hakkı olduğunu kabul ve beyan eder. Bu kapsamda, kendi mobil cihazınız dışındaki bir mobil cihaz üzerinde çocuk uygulamasını kurduğunuz takdirde, (a) çocuğun ebeveyni ya da vasisi olduğunuzu; (b) tarafınızca sunulan tüm bilgilerin doğru olduğunu onaylamış olursunuz.

4.4.5. Hesap: Uygulama hizmetlerini kullanmak için, kayıt olmalı ve bir hesap ("Hesap") oluşturmalısınız. Hesabınızı oluştururken, kendiniz ve çocuğunuz/çocuklarınız ile ilgili doğru ve tam bilgiler vermelisiniz. Kendi Hesap'ınızdaki faaliyetten tek başınıza sorumlusunuz ve hesap parolanızı gizli tutmalısınız. Herhangi bir güvenlik ihlali ya da Hesap'ınızın yetkisiz kullanımı durumunda derhal SATICI’yı bilgilendirmelisiniz. Hesap'ınız ile bağlantılı olarak yapılan tüm faaliyetler ile ilgili sorumluluk ve yükümlülük size aittir. Hesap'ınızı silmek istediğiniz takdirde, iletisim@ailem-guvende.com e-posta adresinden Ailem Güvende uygulamasına bir mesaj göndermelisiniz.

4.4.6. Çocuğun Mahremiyeti: Ailem Güvende Uygulaması, çocuğunuzun mahremiyetini korur. Bu kapsamda uygulamanın amacı, çocukları etkileyebilecek olası riskleri öngörerek, ebeveynin müdahalesine ihtiyaç duyulduğunda uyarıda bulunmaktır. Bu amacı sağlarken çocukların özgürlük alanlarına müdahale etmemek ve mahremiyet haklarına saygılı olmak ise en önemli ilkemizdir. Uygulama, toplanan ham verileri ne ebeveynlerle ne de diğer üçüncü şahıslarla paylaşmaz. Çocuğun verileri analiz edildikten hemen sonra silinir, içerik vb. kayıtları saklanmaz. Ailem Güvende Uygulaması’nın sunucuları ve veri tabanları, parolalar ve SSL bağlantısı ile korunur. Uygulama, kişisel verileri abone olan bir çocukla bağlantılı kılacak herhangi bir bilgiyi saklamaz.

4.5. Değişiklik: ALICI SATICI’nın, işbu Sözleşme’nin şartlarının ihlal edilmesi veya herhangi bir nedenle, ALICI’nınUygulama’ya erişimini, herhangi bir zamanda derhal sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul eder. ALICI, SATICI’nın işbu Sözleşme’de değişiklik yapma, koşulları iptal etme ve/veya yeni koşullar ekleme hakkına sahip olduğunu, yapılan herhangi bir değişiklikten sonra Uygulama’yı kullanmaya devam etmesi durumunda, bunun söz konusu değişiklikleri kabul ettiği anlamına geleceğini kabul eder.    

4.6. Sınırlamalar: İşbu Sözleşme ile ALICI’ya sadece Uygulama’ya işbu Sözleşme’ye uygun olarak giriş yapma hakkı verilmekte olup, ALICI’ya işbu Sözleşme’de açıkça düzenlenmiş olanlar dışında başka bir lisans veya hak verilmemiştir. ALICI, aşağıda sayılanlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın Uygulama üzerinde herhangi bir işlem yapamaz.

ALICI;

a. Uygulama’yı tamamen veya kısmen kopyalamaya;

b. Uygulama’yı tamamen veya kısmen tersinden derlemeye, tersine mühendislik yapmaya veya tersine birleştirmeye;

c. Uygulama'ya erişim için otomatik bir sistem kullanmaya ya da bunu devreye almaya (hiçbir sınırlama olmaksızın "robotlar" ve "örümcekler" de dahil olmak üzere);

d. Uygulama’yı üçüncü taraflara dağıtmaya, ifşa etmeye, pazarlamaya, kiralamaya veya aktarmaya;

e. Uygulama’yı devretmeye (satış, tekrar satış, lisans, alt-lisans, karşıdan yükleme ile ya da başka şekilde) ve/veya tahsis etmeye;

f. Uygulama’da yer alan, SATICI ve/veya tedarikçilerinin her türlü telif hakkını veya mülkiyet bildirimlerini veya açıklamalarını kaldırmaya;

g.Uygulama’yı değiştirmeye, türev işlerini yaratmaya ya da uyarlamaya,

h. Uygulama'nın güvenlik ile ilgili özellikleri ya da herhangi bir İçerik'in kullanımı ya da kopyalanmasını önleyen ya da kısıtlayan özelliklerin çevresinden dolaşmaya, bunları devre dışı bırakmaya ya da başka şekilde bunlara müdahale etmeye,

i. Uygulama’yı işbu Sözleşme ile izin verilenden başka amaçlarla kullanmaya; hiçbir surette yetkili değildir.

4.7. Üçüncü Taraf Kaynakları ve İçerikleri

4.7.1. Uygulama, SATICI tarafından kontrol edilmeyen Üçüncü Taraf Kaynaklar'dan (aşağıda tanımlanmıştır) sağlanan içeriği ("Üçüncü Taraf İçeriği") görüntülemenizi, bunlara erişim sağlamanızı, bağlanmanızı veya kullanımınızı sağlayabilir. Uygulama ayrıca, Üçüncü Taraf Kaynaklar ile iletişim kurmanızı ya da etkileşime girmenizi sağlayabilir. "Üçüncü Taraf Kaynak(lar)" şu anlama gelmektedir: (i) üçüncü taraf web uygulamaları ve hizmetleri ve (ii) ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz

4.7.2. SATICI, Üçüncü Taraf Kaynaklar ile ilişkili değildir ve üzerlerinde bir kontrolü bulunmamaktadır. SATICI, herhangi bir Üçüncü Taraf Kaynak'ın içeriği, kullanım koşulları, gizlilik ilkeleri, eylemleri ya da uygulamaları ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Lütfen bu faaliyetlerden önce etkileşime girdiğiniz Üçüncü Taraf Kaynak'ın kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini okuyunuz.

4.7.3. SATICI, herhangi bir Üçüncü Taraf İçeriği'nin doğruluğunu, uygunluğunu, kullanışlılığını, güvenliğini ya da Fikri Mülkiyet Hakları ya da buna ilişkin hiçbir garanti vermemektedir ve bu hususlarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

4.7.4. SATICI, Üçüncü Taraf İçeriği içinde bulunan ya da bir Üçüncü Taraf Kaynak tarafından ALICI’ya iletilen hiçbir reklam, tanıtım, kampanya, ürün, servis ya da diğer materyalden sorumlu değildir.

4.7.5. ALICI, Uygulama’yı kullanması yoluyla erişebildiği Üçüncü Taraf Kaynak’a ait mecraların kendilerine ait koşulları olduğunu ve verilecek hizmetler için ücret talep edebileceklerini bilmekte ve bu konuyla ilgili SATICI’dan hiçbir nam ve koşul altında talepte bulunamayacağını kabul etmektedir. Söz konusu koşulları değerlendirmek ve bunlara uymak ALICI’nın sorumluluğundadır.

4.7.6.ALICI’nın Uygulama aracılığı ile giriş yapmış olduğu Üçüncü Taraf Kaynak’a ait mecralara ilişkin SATICI’nın hiçbir sorumluluğu veya yükümlülüğü yoktur. Söz konusu mecraların ALICI için soruna ya da zarara neden olması durumunda ALICI, zararların giderilmesi ve/veya sorunun çözülmesi yönündeki taleplerini doğrudan Üçüncü Taraf Kaynak’a iletmekle yükümlü olup, SATICI’dan hiçbir nam ve koşul altında talepte bulunma hakkına sahip olmayacaktır.

4.8. Fikri Mülkiyet Hakları.

4.8.1. Uygulama kapsamındaki tüm fikri mülkiyet haklarının sahipliği sadece SATICI’ya aittir ve öyle kalacaktır. ALICI, bu tür mülkiyet haklarını tehlikeye sokmak, sınırlandırmak veya bunlara müdahale etmek için herhangi bir adım atmayacaktır. İşbu Sözleşme’nin, yukarıda açıkça verilmiş olan sınırlı lisans haricinde bir lisans içerdiği farz edilmeyecektir. SATICI, işbu Sözleşme’de açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutmaktadır.

4.8.2. İçerik ve Markalar: (i) Hiçbir sınırlama olmaksızın, metin, belgeler, makaleler, broşürler, tanımlar, ürünler, yazılım, grafikler, fotoğraflar, sesler, videolar, etkileşimli özellikler ve hizmetler de dahil olmak üzere Uygulama içindeki içerik (hepsi birlikte "Materyaller") ve (ii) aşağıda tanımlandığı üzere Kullanıcı Bilgileri (Materyaller ile birlikte "İçerik") ve (iii) burada bulunan markalar, hizmet markaları ve logolar ("Markalar"), SATICI’nın ve/veya lisans verenlerinin mülkiyetindedir ve ilgili telif hakkı ya da diğer fikri mülkiyet yasaları ve anlaşmaları ile korunmaktadır. “Ailem Güvende”, Ailem Güvende uygulaması logosu ve SATICI’nın ya da iştiraklerinin diğer markaları. Uygulama içinde kullanılan tüm diğer markalar, hizmet markaları ve logolar, ilgili sahiplerinin markaları, hizmet markaları ya da logolarıdır. Uygulama içinde ve bununla ilgili olarak açıkça verilmemiş her türlü hakkı saklı tutuyoruz.

4.8.3.İçeriğin Kullanımı: Uygulama üzerindeki içerik, ALICI’ya yalnızca bilgi için ve kişisel kullanım amacıyla sağlanmıştır ve önceden SATICI’nın yazılı onayı olmaksızın kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, dağıtılamaz, iletilemez, yayınlanamaz, gösterilemez, satılamaz, lisanslanamaz, bileşenlerine ayrılamaz ya da başka şekilde diğer amaçlar için kullanılamaz.

4.9. Bilgi.ALICI’nın siparişe ilişkin verdiği belge ve bilgilerin eksik, sahte ve/veya yanlış olduğunun saptanması veya siparişin kötü niyetle/veya ticari ve/veya kazanç elde etmek amacıyla yapılmış olduğuna dair şüphenin varlığı ya da tespiti halinde, herhangi bir zamanda, ALICI’yı bilgilendirmek koşuluyla sipariş başvurusunu, gerekli incelemelerin yapılmasını teminen durdurma ve/veya iptal etme hakkını saklı tutar. İptal halinde, ödeme için iade süreci yine ALICI’ya bildirilmek kaydıyla yapılacaktır.

4.10. Gizlilik – Kişisel Veriler: SATICI, Uygulama ile bağlantılı olarak topladığı ya da elde ettiği kişisel verileri, yalnızca https://www.ailem-guvende.com/gizlilik-politikasi internet adresinde yer alan “Gizlilik Politikası” uyarınca toplanacağını ve kullanım şartlarının, yayınlandığı şekliyle “Gizlilik Politikası”na bağlı olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI, işbu Sözleşme ile kendisine ve/veya ebeveyni ya da vasisi olduğu çocuğuna/çocuklarına ait kişisel/özel nitelikli kişisel verilerin Uygulama’nın performansının ve etkinliğinin işbu Sözleşme’de belirlenen amaçlarla saklanabileceğini ve zaman zaman ilgili mevzuata uygun şekilde herhangi bir ülkedeki sunuculara transfer edilebileceğini kabul eder.

4.11. Süre ve Sonlandırma: İşbu Sözleşme, SATICI ya da ALICI tarafından feshedilene dek yürürlükte kalacaktır. Taraflardan herhangi biri işbu Sözleşme’yi istediği zaman, herhangi bir nedenle sonlandırabilir. SATICI, Uygulama'nın ya da herhangi bir bölümünün feshi durumunda ALICI’ya ya da herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu olmayacaktır. ALICI, SATICI’nın tek taraflı kararıyla Uygulama’nın kullanımını dilediği zaman, herhangi bir bildirim yapmaksızın askıya alma veya mevcudiyetini durdurma hakkına sahip olduğunu kabul eder.

4.12. Garanti Koşulları: Bu bölüm, Uygulama çerçevesinde sağlanan hizmetlerin ödeme karşılığında sağlanıp sağlanmadığına bakılmaksızın geçerlidir.

4.12.1.“SATICI UYGULAMAYI GÜNCEL HALDE TUTMAK İÇİN ÇABA GÖSTERECEKTİR ANCAK UYGULAMA "OLDUĞU GİBİ",  “MÜMKÜN OLDUĞU KADAR” VE "SUNULDUĞU GİBİ" ZEMİNİNDE SAĞLANMAKTADIR. SATICI; PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLER VEYA UYGULAMA ÜZERİNDE SUNULAN BİLGİLERİN DOĞRULUĞU VE TAMLIĞINA DAİR AÇIK YA DA ZIMNİ, KANUNİ VEYA HİÇBİR TÜRDE BİR GARANTİ VERMEMEKTEDİR.”

4.12.2. SATICI, İŞBU BELGE İLE, HİÇBİR SINIRLAMA OLMAKSIZIN, PAZARLANABİLİRLİK, MÜLKİYET, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, İHLAL ETMEME VE İŞ YA DA KULLANIM SONUCU YA DA YASALARDAN DOĞAN ZIMNİ TEMİNATLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK YA DA ZIMNİ HİÇBİR TEMİNAT VERMEMEKTEDİR.

4.12.3. SATICI, ALICI’YA AİT VERİLERİN SAKLANMASI İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR TAAHHÜT VERMEMEKTEDİR. ALICI, SÖZ KONUSU HİZMETİN ÜÇÜNCÜ BİR TARAFÇA KÖTÜYE KULLANILABİLECEĞİNİ BİLDİĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER. UYGULAMA KAPSAMINDAKİ HİZMET, KESİNTİSİZ KULLANIM, ÖZEL BİR AMACA UYGUNLUK VEYA ÜÇÜNCÜ BİR TARAFIN FİKRİ MÜLKİYETİNİN İHLAL EDİLMEME DE DÂHİL OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR TEMİNAT VERİLMEMEKTEDİR.

4.12.4. SATICI, UYGULAMANIN HATALAR, GÜVENLİK İHLALLERİ YA DA VİRÜS SALDIRILARINDAN MUAF OLACAĞINI GARANTİ ETMEZ. UYGULAMA KAPSAMINDAKİ HİZMET, TEKNİK İMKÂNSIZLIKLAR VEYA MÜCBİR SEBEPLERLE AKSAYABİLİR VEYA SATICI’NIN TEK TARAFLI KARARI İLE ASKIYA ALINABİLİR. UYGULAMA, RUTİN BAKIM, YÜKSELTME YA DA DİĞER NEDENLERDEN DOLAYI ARA ARA KULLANIM DIŞI OLABİLİR. SATICI İNTERNETTEKİ TEKNİK SORUNLAR, YAVAŞ BAĞLANTI, TRAFİK SIKIŞIKLIĞI, SUNUCULARDAKİ YÜKLENME YA DA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNDEN SORUMLU TUTULAMAZ. SATICI, UYGULAMA ÜZERİNDE YER VERİLEN YA DA REKLAMI YAPILAN BİR ÜÇÜNCÜ TARAFA AİT HERHANGİ BİR İÇERİK, ÜRÜN YA DA HİZMETLE İLGİLİ SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.

4.12.5.SATICI HERHANGİ BİR ZAMANDA VE ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN TEK TARAFLI KARARI İLE UYGULAMA KAPSAMINDAKİ HİZMETLERE İLAVELER VE GELİŞTİRMELER YAPMA, BUNLARI DEĞİŞTİRME, İPTAL ETME, İÇERİKTEN ÇIKARMA, KULLANIMDAN KALDIRMA VEYA SİLME HAKKINI SAKLI TUTAR.

4.12.6. SATICI, HERHANGİ BİR UYGULAMA KULLANICISI TARAFINDAN KULLANICI BEYANLARI YA DA DAVRANIŞINDAN (HİÇBİR SINIRLAMA OLMAKSIZIN KÖTÜLEYİCİ, SALDIRGAN, YASA DIŞI YA DA İHMALKAR DAVRANIŞI DA İÇERECEK ŞEKİLDE) SORUMLU DEĞİLDİR VE BU NEDENLE MEYDANA GELEBİLECEK HER TÜRLÜ ZARAR YA DA HASAR TAMAMEN ALICI’YA AİTTİR.

4.12.7. GİZLİLİK İLKELERİ İÇİNDE AÇIKÇA BELİRTİLENLER DIŞINDA SATICI, ALICI’NIN SAĞLAYABİLECEĞİ HERHANGİ BİR BİLGİ YA DA UYGULAMA'YI KULLANIMI SIRASINDA YAPABİLECEĞİ FAALİYETLER İLE İLGİLİ OLARAK AÇIK YA DA ZIMNİ HERHANGİ BİR BEYAN, İFADE YA DA KOŞUL İLERİ SÜRMEMEKTEDİR.

4.13. Sorumluluğun Sınırlandırılması: Tersine hiçbir hükme bakılmaksızın ve yasaların izin verdiği en geniş ölçüde:

4.13.1. SATICI VE/VEYA TEDARİKÇİLERİ, HİÇBİR DURUMDA BU KOŞULLAR ÇERÇEVESİNDE YA DA ALICI’NIN UYGULAMAYI KULLANMASI YA DA KULLANAMAMASI NEDENİYLE ORTAYA ÇIKAN HİÇBİR TÜRDE DOĞRUDAN, DOLAYLI, CEZAİ, ÖZEL VE ARIZİ ZARARLARDAN YA DA VERİ, GELİR, KAR YA DA İTİBAR KAYBINDAN, BU ZARAR YA DA KAYIPLARIN ORTAYA ÇIKMA OLASILIĞI DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA ORTAYA ÇIKAN VEYA DİĞER HASARLARDAN, HABERDAR EDİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU OLMAYACAKTIR.

4.13.2. BU SINIRLANDIRMA, ZARARIN YA DA KAYBIN, SÖZLEŞMESEL SORUMLULUK, İHMAL, KUSURSUZ SORUMLULUKTAN KAYNAKLI OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN GEÇERLİDİR

4.13.3. SATICI’NIN BU KONUDA YAPMIŞ OLDUĞU HERHANGİ BİR YAZILI VEYA SÖZLÜ UYARI, ALICI’NIN SORUMLULUĞUNU ORTADAN KALDIRACAK ŞEKİLDE YORUMLANMAYACAKTIR.

4.13.4. HİÇBİR DURUMDA, SATICI’NIN BU KOŞULLAR YA DA UYGULAMAYI KULLANMASI YA DA KULLANAMAMASI NEDENİYLE ORTAYA ÇIKAN HERHANGİ BİR ZARAR İÇİN TOPLAM SORUMLULUĞU, VARSA ALICI’NIN TALEBİNİN İLERİ SÜRÜLMESİNDEN ÖNCEKİ ÜÇ (3) AY İÇİNDE UYGULAMANIN KULLANIMI İÇİN SATICI’YA ÖDENEN ÜCRETLERİN TOPLAM MİKTARINI AŞAMAZ.

4.13.5. ALICI, SATICI’nın Uygulama ile ilgili herhangi bir destek vermek yükümlülüğü altında olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.14. Tazminat: ALICI, SATICI’yı ve tedarikçilerini, iştiraklerini, ilgili yöneticilerini, çalışanlarını ve temsilcilerini, aşağıdakilerden doğan her türlü talepler, zararlar, kayıplar, yükümlülükler, masraflar ve harcamalardan (hiçbir sınırlama olmaksızın avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere) vareste tutmayı kabul etmektedir: (i) Uygulama'yı kullanımınız ya da kullanamamanız; (ii) Kullanıcı Beyanlarınız; (iii) herhangi bir Uygulama kullanıcısı ile etkileşiminiz; ya da (iv) bu Koşulları ihlaliniz.

4.15. Bağımsız Yükleniciler: Bu Koşullar içindeki hiçbir hüküm, taraflar arasında bir ortaklık, ortak girişim, temsilcilik ya da istihdam ilişkisi oluşturmaz. ALICI hiçbir durumda, SATICI adına herhangi bir garanti, beyan, taahhüt ya da yükümlülük üstlenemez ya da teşkil edemez.

4.16. Geçerli Kanun ve Yetkili Mahkeme: Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanmasından kaynaklanan her türlü uyuşmazlıkların giderilmesinde Türk Hukuku uygulanacak olup, İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

4.17. İLETİŞİM İZNİ: SATICI’NIN YÜRÜRLÜĞE SOKABİLECEĞİ UYGULAMALAR ÇERÇEVESİNDE; DOĞRUDAN VE DOLAYLI OLARAK SATICI VE İŞ ORTAKLARI TARAFINDAN, GENEL VE ÖZEL KAMPANYALAR, AVANTAJLAR, ÜRÜN, HİZMET TANITIMLARI, REKLÂM, PAZAR ARAŞTIRMASI ANKETLERİ VE DİĞER MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ UYGULAMALARI, BİLGİLENDİRMELERİNE İLİŞKİN OLARAK HER TÜRLÜ ELEKTRONİK İLETİŞİM ARACI İLE KENDİSİNE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİLMESİNE İZİN VERİR.

4.18. SATICI, DİLEDİĞİ ZAMAN UYGULAMA KAPSAMINDA SUNULAN HİZMETLERİ VE İŞBU SÖZLEŞME ŞARTLARINI KISMEN VEYA TAMAMEN DEĞİŞTİREBİLİR VEYA SİLEBİLİR. DEĞİŞİKLİKLER SİTEDE YAYINLANDIĞI TARİHTEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAKTIR. DEĞİŞİKLİKLERİ TAKİP ETMEK ALICI’NIN SORUMLULUĞUNDADIR. SATICI’NIN DEĞİŞİKLİKLERİ ALICI’YA AYRICA BİLDİRME YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOKTUR. ALICI, SUNULAN HİZMETLERDEN YARARLANMAYA DEVAM ETMEKLE BU DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL ETMİŞ SAYILIR.